KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Çocuk İngilizce Kursları (5-7)

HEDEFİMİZ:

 

Doğru yöntemler kullanıldığında, küçük yaştaki çocuklar ikinci bir dili neredeyse kendi anadillerini öğrendikleri kadar kolay öğrenebilmektedir. Küçük yaştaki çocukların ana dil dışında yeni bir dil ile tanışması hem okul yılları için bir avantaj hem de kişisel gelişimleri için büyük bir şanstır. Uzmanlara göre ikinci dili çocuklara öğretmek için en ideal yaş 3-7 yaş arası; yani anaokulu ve ilköğretim çağıdır. Bu süreçte çocuklar dil öğrenme gelişimlerini tamamlamaya ve sembollerle düşünmeye başlar. Bu dönemde onlara sunulan ikinci dili, bir bütünsellik içinde bakarak benimser ve algılarlar .Bir kavramın iki farklı dilde sunulması çocuğa zihinsel esneklik kazandırır; ancak doğru yöntem ve yaş gruplarına uygun materyallerle desteklenmesi gereklidir.

Bu bağlamda çocuk psikolojisinden anlayan, çocuklara yönelik öğretme metodlarına hakim, bu metodları sınıfta etkili bir şekilde kullanabilen, çocuklar için meteryal geliştirebilen, tamamı diplomalı ve TESOL sertifikalı öğretmen kadromuzla öğrencilerimizin İngilizceyi sevmelerini, başka bir dilin varlığının farkına varmalarını, günlük aktivitelerin içinde yaparak-yaşayarak, oyunlarla ve tüm zeka alanlarını harekete geçirecek etkinliklerle; kısacası doğal yollarla sürekli farklı bir dile maruz kalarak İngilizceyi öğrenmelerini hedefliyoruz.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ:

Çoklu zeka kuramı ve bireysel farklılıklar da dikkate alarak İngilizce etkinliklerimizi hazırlıyor ve derslerde tamamen görsel, işitsel ve dokunsal yöntem ve metodlar kullanıyoruz.

Drama, TPR (Total Physical Response) ve kuklalar bu yaş gruplarında dili etkin olarak kullanmada en çok yararlandığımız yöntemler arasındadır. Ayrıca flaş kartlarla oyunlar, günlük konuşma aktiviteleri, tekrarlar, hareketle tamamlanan şarkı ve oyunlar öğrenilenleri pekiştirmemizde büyük rol oynuyor.

Öğrencilerimizle hedeflenen dilde günlük sohbetler ediyoruz, o gün nasıl hissettiğimizi, havanın nasıl olduğunu , o gün sınıfımızda hangi arkadaşlarımızın eksik olduğunu vb. birbirimize anlatarak onları konuşmaya teşvik ediyoruz.

Müzikli aktiviteler ve dinleme etkinliklerinde öğrencilerimiz ünite konularına göre hedef dilde şarkılar ve tekerlemeler öğreniyorlar.Bu sayede dil öğrenmenin eğlenceli kısmını keşfetmiş olup, yaptığımız tekrarlarla kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmiş oluyoruz.

Masa zamanı aktivitelerimizde kitap ve resim çalışmalarını gerçekleştirerek ünite konularımızı tamamlıyoruz. Bu zaman diliminde öğrencilerimizin görsel ve içsel zekalarına yönelik çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Birlikte İngilizce hikayeler okuyor ve ardından drama yöntemiyle onların aktif halde oyunun ve hikayenin içine girmelerini sağlıyoruz.

İzleme etkinliklerimizde; okuduğumuz hikayelerin, eğlenceli İngilizce şarkıların ve ünitenin konusuna göre eğitici ve öğretici videolarını izliyoruz.

  • Ayrıca ünite dışında aylık olarak hazırladığımız temalar ile mevsimleri, haftanın günlerini, ulusal bayramlarımız ile yeni yıl ve cadılar bayramı konularını da tüm yaş grupları ile işliyoruz.

TAD Bahçeli Ailesi olarak bu yaş grubundaki çocuklarımız için hem özel ders ( Minikids Play Friends) hem de max 7 kişilik sınılarda grup ders  imkanlarımız mevcuttur.

Minikids Play Friends programımızda formasyon eğitimi almış alanında uzman TESOL Diplomalı yabancı öğretmenlerimizle belirli bir müfredat dahilinde oyun oynayarak , parka , alışverişe giderek sosyal bir yaşantıyı onlarla paylaşarak İngilizce öğretiyoruz.UNUTMAYALIM Kİ İNGİLİZCE EĞLENİLEREK ÖĞRENİLEN BİR AKTİVİTEDİR!!!

Bu şekilde Ankara'da bir çok ailenin evine oyun arkadaşı olarak gidip çocuklarımızla müthiş keyifli zamanlar geçiriyoruz.

Grup derslerimizde yine alanında uzman formasyon eğitimi almış TESOL Diplomalı Yabancı Öğretmenlerimiz eşliğinde belirli müfredat ,kitap dahilinde eğlenerek ,oyunlarla öğretiyoruz.