KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Tarihçe

“ 1951’den bu yana, Yabancı Dil eğitiminde 1 Numara ”

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür. Kurucu üyeleri arasında zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimlerin bulunduğu Türk-Amerikan Derneği, Cinnah Caddesi No:20 Kavaklıdere-Ankara adresinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Haziran 2006’da Amerikan Büyükelçisi Sayın Ross Wilson ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik’in katılımıyla kuruluşunun 55. yılını kutlayan Türk-Amerikan Derneği, kuruluşundan bu yana, pek çoğu gelişim yıllarında kursa kaydolan ve şimdi ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında birer lider haline gelen on binlerce Türk vatandaşı için yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi ve kültür programları sunmuştur ve kaliteli İngilizce eğitim programları sunan diğer kurumları da desteklemiştir.

Yüksek tecrübe ve kendisine yakışan kaliteli hizmet bilinciyle ismini 2006 yılında tescilleten TAD, dil eğitimi alanında sahip olduğu köklü deneyimi Türkiye çapında yaygınlaştırmak amacı ile girişimlerde bulunmuş ve 2006 yılında Ankara - Çayyolu’nda Özel Türk-Amerikan Derneği franchising işletmelerini faaliyete geçirmiş ve şu an itibariyle ANKARA’da Çayyolu, Keçiören, Bahçelievler ve Etimesgut’da, ANTALYA’da, İZMİR Buca’da, EDİRNE'de,MANAVGAT'da, NEVŞEHİR'de, ÇANAKKALE' de, DENİZLİ’de, ESKİŞEHİR’de TAD Franchising işletmeleri bulunmaktadır.