KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

GRE Kursu

Türk - Amerikan Derneği Ankara'da GRE Sınavlarını Veren Tek Sınav Merkezidir.

GRE Sınavı Nedir?

GRE, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde (Türkiye dâhil) İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır. Her yıl yaklaşık 230 ülkeden 600.000 lisansüstü eğitim öğrenci adayı GRE Genel Sınavı (GRE General Test)’na girer. Farklı ülkelerden gelen adaylar çeşitli eğitim geçmişlerine sahiptirler ve GRE Genel Sınavı bu çeşitli nitelikleri karşılaştırmak için tek ortak ölçme yöntemidir.

GRE Sınavı Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır. Sınav iki farklı başlık altında uygulanmaktadır.

  • GRE General Test (GRE Genel Sınavı)
  • GRE Subject Test (GRE Konu Sınavı)

GRE General Test genel kapsamlı bir sınav olup GRE sınavı kabul koşulu olarak belirlenmiş olan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuran öğrenciler tarafından alınması gerekmektedir.

Sınav 3 çoktan seçmeli bölüm (Sayısal, Sözel, Analitik ) ve kompozisyon bölümlerinden oluşmaktadır.

Sözel (30 Soru- 30 dakika)
Sayısal (28 Soru – 45 dakika)

Kompozisyon bölümünde 2 soru sorulmaktadır. İlk soru bir konu üzerindeki yorumların sorulduğu 45 dk. süresi olan, ikinci bölüm bir argüman üzerinde akıl yürütmenizin istendiği 30 dk.süresi olan bir bölümdür.

Kursta üzerinde durulan konular:

Kompozisyon yazımı,
Sözel Bölüm,

  • Cümle tamamlama
  • Analog
  • Kelime karşıtı bulma
  • Okuma
  • Kelime Geliştirme

Matematik tekrarı - Sayısal Bölüm

GRE sınavının öğrencilerden bekledikleri; odaklanma yeteneği, temel dilbilgisi, mantık, matematik, kavrama ve akıl yürütme becerisi, problem çözme yetkisi ve bu yetenekleri belirli bir zaman diliminde etkin bir şekilde kullanabilmeleridir.

Sözel ve Sayısal bölümlerinin değerlendirmeleri hemen yapılmaktadır, fakat kompozisyon bölümünün değerlendirmesi resmi sonuçlarla açıklanmaktadır. Sözel ve Sayısal bölümlerinin notlandırılması: 0 - 60, sınavın tamamının notlandırılması: 200 - 800 arasındadır. Kompozisyon bölümünde notlandırma ise 0- 6 arasındadır ve diğer bölümlerden ayrı değerlendirilir.

GRE General Test Computer Based(bilgisayarlı) sınavı 3 saat sürer. GRE General Test Computer Based sınavı 3 bölümden oluşur. Analitik yazma her zaman ilk bölümdür. Sözel veya sayısal bölümler Analitik yazma bölümünden sonra yapılmaktadır. Türkiye’de uygulanan GRE Genel sınavı bilgisayarlı ortamda yapılmaktadır.

Kurs süresi ve Saatleri

İhtiyaç ve seviyeye göre kurs süresi ve saatleri değişiklik göstermektedir.

Sınıf Mevcudumuz

Talebe göre şekillenmektedir. Sınıflarımız 3-5-7 kişilik özel gruplarda veya birebir özel ders şeklinde de ilerleyebilirsiniz.

Ücretler

Grup ve özel derslerin ücretleri farklılıklar göstermektedir. Bilgi için arayınız.

Ücretsiz otoparkımız bulunmaktadır.