KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

YDS Kursu

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen bir yabancı dil sınavıdır.

Kelime bilgisi ve anlam yeteneğinin ölçüldüğü, ağır ve yorucu bir sınav olan YDS, uzun süreli ve doğru yöntemlerle çalışıldığında istenen hedefe başarıyla ulaşılabilecek bir sınavdır.

YDS Sınavına Kimler Girmelidir?

YDS sınavına başta DOÇENT/PROFESÖR olmak isteyenler, yüksek lisans, doktora yapmayı düşünenler, araştırma görevlisi olmayı arzulayanlar, kamu kuruluşunda veya bankada çalışıyor olup dil tazminatı hedefleyenler girebilir.

TAD Bahçeli’de YDS Programı İçeriği

TAD Sınav Hazırlık kurs programının hepsinde olduğu gibi, YDS Hazırlık Kurs programı da doğrudan YDS sınavının içeriğine yönelik olup, gramer tekrarı, kelime bilgisi, sınavın muhtelif bölümlerine yönelik stratejileri ve test tekniklerini uygulama ve pekiştirmeyi hedeflemektedir.

YDS Hazırlık Kurs programındaki öğrencilerimiz test teknik ve soru çözme stratejilerini uygulamalı olarak öğrenir ve yoğun test çözümleri ile pratik geliştirip sınava hazırlanırlar.

Sınıf Mevcudumuz

Öğrencilerimiz derslerini 5-8-10 kişilik gruplar halinde olabilir. Veya kişiye özel programlar oluşturarak ilerleyebilirsiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Hafta içi ve hafta sonu isteğe bağlı olarak günün her saati grup açılabilmektedir. Kurs gün ve saatleri için bilgi alınız.

Ücretler

Grup ve özel derslerin ücretleri farklılıklar göstermektedir. Bilgi için arayınız.

Ücretsiz kapalı otoparkımız mevcuttur.