KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Genel İngilizce Kursu

Tad Bahçeli’de Genel İngilizce’nin Tadı

AVRUPA DİL PORTFOLYOSU, Avrupa Birliği ülkelerin de yabancı dil eğitimini belli bir program için de standart haline getirmiş ve Avrupa Birliğinde geçerli resmi bir projedir. Tür Amerikan Derneği, eğitim sistemini Avrupa Dil Portfolyosuna uyarlamış ve Türkiye'deki seçkin eğitim kurumlarından biridir.

Genel İngilizce Programındaki Amacımız

 • 1951 yılından bugüne yabancı dilde uzmanlaşan eğitim kadrosu, öğrencilerine yönelik eğitim çözümleri üreten kaliteli hizmet anlayışı ve eğitimde öğrenci odaklı uygulama programlarını tercih eden çalışma prensibi ile TAD Bahçelievler her katılımcının dil öğrenme sürecini olumlu hale getiriyor.
 • Genel İngilizce kursunun amacı, öğrencilerin belirli bir sabit kur sistemi içerisine sıkıştırılmadan, hızlı, anlaşılır ve etkili biçimde İngilizceyi öğrenebilmesini sağlamaktır.
 • İngilizce öğrenmek için "yurtdışına gitmek gerek" kavramını ortadan kaldırmak adına TAD Bahçeliyi Türkiye'de kendini geliştirmek isteyen tüm bireyler için kurduk. Amacımız eğitim kalitesini en yüksek noktaya çıkarmak, öğrencilerimize yurtdışı deneyimi yaşarmışçasına bir ortamda eğitim sağlamaktır.

Dil Düzeyi Göstergeleri;

En iyi İngilizce öğrenme metotlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder.

Bu seviyelerin detayları şu şekildedir;

 • A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.
 • A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.
 • B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.
 • B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.
 • C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.
 • C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

TAD Bahçelide Ders Akışımız

 • Konuşma, yazma, okuma, dinleme, kelime ve dilbilgisi eğitimi
 • Çeşitli aktiviteler, görseller, dinleme ve izleme saatleri
 • Yurtdışı tecrübesi olan uzman eğitmenlerle
 • Öğrenci merkezli dersler yer almaktadır.
 • Yabancı öğretmenler ile conversation aktiviteleri

TAD Bahçelide Eğitmenler

Ana dili İngilizce olan, İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip deneyimli, diplomalı, TESOL sertifikalı, yabancı öğretmenlerle verilmekte olup, deneyimli Türk öğretmenlerle de desteklenmektedir.

Sınıf Mevcudumuz

Öğrencilerimiz derslerini 5-8-10 kişilik gruplar halinde olabilir. Veya kişiye özel programlar oluşturarak ilerleyebilirsiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Hafta içi ve hafta sonu isteğe bağlı olarak günün her saati grup açılabilmektedir. Kurs gün ve saatleri için bilgi alınız.

Genel İngilizce Programı Saati

Genel İngilizce programımız 108 saattir.

Kurs Süresi

Bir seviye 4 ay sürmektedir.

TAD Bahçelide Kullanılan Kitaplar

Eğitimlerde kullanılan kitapları ve eğitim materyalleri direkt olarak Amerika’dan temin edilmektedir.

Ücretler

Grup ve özel derslerin ücretleri farklılıklar göstermektedir. Bilgi için arayınız.

Ücretsiz kapalı otoparkımız mevcuttur.