KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Üniversite Hazırlık Atlama Kursları

HAZIRLIK ATLAMA SINAVI NEDİR? NASIL YAPILMAKTADIR?

Üniversiteler tarafından düzenlenen “Hazırlık Atlama Sınavları” üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir ve öğrencilerin İngilizce dil becerilerini ölçmek amacıyla yapılmaktadır. Sınavdan “Geçer” puan alan öğrenciler; hazırlık öğrenimine tabii tutulmadan, hangi seviyede İngilizce bilgisine sahipse o seviyede gruplara yerleştirilerek, öğrenim hayatlarına başlayabilmektedirler.

Her üniversitenin, kendi sınav sistemi dahilinde gerçekleştirilen Proficiency (hazırlık atlama/ muafiyet) sınavlarında TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, sınava yönelik özel stratejileri ile %80’i aşan başarı oranlarına ulaşmıştır.

Alanında başarılı ve oldukça donanımlı eğitim kadrosu ile her üniversitenin kendi bünyesinde yaptığı sınavın gerekliliklerine yönelik geliştirilmiş test tekniği ve stratejileri ile TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulunda başarı; stratejik bir çabanın ürünüdür.

HAZIRLIK ATLAMA KURSU PROGRAM İÇERİĞİ NEDİR?

Öğrencilerin geçtiği psikolojik aşamaları ve karşılaştıkları güçlükleri iyi bilen, bunların üstesinden öğrencilerle birlikte gelmeyi kendine ilke edinmiş, deneyimli eğitim kadromuz ve üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarına özel olarak geliştirilmiş metotlarımızla, hazırlık atlama kurslarımızda %100 başarıyı hedefliyoruz.

TAD seviye tespit sınavı ile öğrencinin düzeyini tespit ediyor, en uygun sınıfa yerleştiriyor ve sınavların içeriği hakkında detaylı bir bilgilendirme yapıyoruz. Soru tipleri, önceki yıllara ait çıkmış sınav soruları, soruların çözümünde kullanılacak püf noktaları ve doğru taktikleri eğitim programımız ile başarıya giden yolda hep birlikte çalışıyoruz. Program sonrasında, başarı ve memnuniyet takibi ile öğrencilerimizle aramızdaki bağı canlı tutmaya özen gösteriyoruz.