KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

PAE Bilkent Hazırlık Atlama Kursu

PAE Bilkent Üniversitesi hazırlık bölümü için İngilizce yeterlilik sınavıdır. Bilkent Üniversitesinin kendi bünyesindeki öğrencilerine yılda 3 defa yapılmaktadır.(OCAK - HAZİRAN – EYLÜL) aylarında uygulanır.

PAE Sınavına Bilkent Üniversitesini yeni kazanmış olan, Bilkent hazırlıkta halen okumakta olan veya Bilkent hazırlık okuluyla ilişkisi kesilmiş öğrenciler katılabilir.

writing (Yazma becerisi,) , reading (Okuma becerisi), listening (Dinleme becerisi)ve gramer (Dil ve gramer becerisi)olmak uzere 4 bolumden ol

  • Writing (Yazma Becerisi)
  • Reading (Okuma Becerisi)
  • Listening (Dinleme Becerisi)
  • Gramer (Dil ve Gramer Becerisi)

olmak üzere 4 bölümden oluşur.

PART 1 - Writing (Kompozisyon)

Süresi 1 saat olmakla birlikte bu süre içerisinde öğrencilerden 300 - 350 kelime arası bir kompozisyon yazmaları istenir. Kompozisyon konusu sınavlara göre görecelidir.

PART 2 - Reading (Okuma)

Süresi 75 dakika olmakla birlikte öğrencilerden 35 adet test sorusunu ve 6 adet okuma parçasını okumaları istenir.

PART 3 - Listening (Dinleme)

Öğrencilerden üst üste 2 adet dinleme parçası dinlemeleri ve dinleme sırasında verilen kağıtlara notlarını almaları(not taking) istenir. Soru kağıtları ise dinleme bölümünün hemen bitiminde öğrencilere dağıtılır. Ardından 25 dakika verilerek öğrencilerden bunu aldıkları notlara göre cevaplamaları beklenmektedir.

PART 4 - Grammer (Dil Bilgisi)

Dört bölümden oluşur. Toplamda 35 soru vardır. İlk 10 sorusu Grammer sorularını içerir. İkinci 7 soru Vocabulary(Kelime) dan oluşmaktadır. 3. bölüm ise Close Test bölümüdür. 10 sorudan oluşmaktadır. Pasaj içinde on tane boşluk verilerek öğrencilerden bu boşlukları birer kelimeyle doldurması istenir. Son 8 soru ise Word Building (Kelime Üretme) bölümünden oluşur. Öğrencilerden verilen kök kelimelerden kelime türetmeleri istenir. Bu bölümün toplam süresi 40 dakikadır.

Dil bilimci akademik koordinatorden ücretsiz destek ve danışmanlık verilmektedir.

Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Telefon Numaraları: 0312 213 07 87 / 213 82 62

Özel Türk Amerikan Derneği Bahçelievler Şubesi BİLKENT UNİV TEK SINAV MERKEZİDİR!