KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Mesleki İngilizce Kursu

Mesleki İngilizce Eğitim Programları iş alanlarına göre mesleki dil eğitimi almak isteyen kişilere ya da kurumlara uyarlanmış programlardır.

TAD Bahçeli’de Mesleki İngilizce Programının Amacı

Öğrencilerimizin konuşma becerilerini üst seviyelere taşımak ve mesleki İş İngilizcesine sahip olmasını sağlamaktır. Bu sayede kişinin yabancı dil üzerindeki hâkimiyeti önemli ölçüde artar.

Eğitimlerimiz

  • Telefonda konuşma Teknikleri,
  • Toplantı yönetme ve Sunuş Teknikleri,
  • Pazarlık yapabilme teknikleri,
  • Resmi yazışmalar,
  • Rapor hazırlama,
  • İş ve ekonomi gazete ve dergileri okuyup anlama,
  • Yöneticiler için yoğun Eğitim,
  • Sektöre Özel amaçlı Mesleki İngilizce vb. konuları kapsamaktadır.

TAD Bahçelide Eğitmenler

  • Ana dili İngilizce olan, İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, Mesleki İngilizce deneyimleri olan, diplomalı, TESOL sertifikalı, yabancı öğretmenlerle verilmekte olup, deneyimli Türk öğretmenlerle de desteklenmektedir.

Programın İçeriği

Mesleki İngilizce kurslarımızda öğrencilerin kendi meslek alanlarında kullanmaları gereken yapıları içeren bir müfredat oluşturulmaktadır. Öğrenci isterse kendi materyallerini getirip dersi onlar üzerinden alabilmekte ya da öğretmeni de materyal sağlayabilmektedir. Mesleki İngilizce kurslarında kullanılan müfredata öğrencinin talebine göre kendini geliştirmek istediği alanlar eklenebilmektedir. Öğrenci isterse kendi meslek alanında okuma, yazma, konuşma ve dinleme ya da hepsinde kendini geliştirebilmektedir.

Müfredat, kitaplar ve programlar ilgili mesleğe göre oluşturulmaktadır.

Neden Mesleki İngilizce Öğrenmeliyim?

Mesleki İngilizce Eğitim Programlarında Genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece kişinin kendi mesleğine yönelik İngilizce eğitimi verilmektedir.

İş dünyasının her geçen gün daha da güçleşen koşulları çalışanlar arasındaki rekabeti de arttırmakta bu da bireyleri uzun süre çalışmaya zorlamaktadır.

Ayrıca, pek çok insanın yabancı dil öğrenmedeki temel amacı daha iyi bir kariyer ve meslek olması nedeniyle, mesleki dil kursları çok fazla ilgi görmektedir.

Kurs Gün ve Saatleri

Mesleki İngilizce kurslarımız her türlü meslek grubunun ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmakta ve verilebilmektedir. Mesleki İngilizce programlarımız istenirse özel ders, istenirse de aynı ya da benzer meslek gruplarından kursa katılan kişiler olması durumunda sınıf dersi olarak verilebilmektedir.

Hafta içi ve hafta sonu talebe bağlı olarak günün her saati grup açılabilmektedir. Kurs gün ve saatleri için bilgi alınız.

Ücretler

Grup ve özel derslerin ücretleri farklılıklar göstermektedir. Bilgi için arayınız.

Ücretsiz kapalı otoparkımız mevcuttur.