KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

TED Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

TED Üniversitesi ELS tarafından hazırlanan “English Proficiency Exam (EPE)”, her yıl Ocak, Mayıs ve Eylül ayları olmak üzere üç kez düzenlenen ve 3 aşamadan oluşan ileri düzeyde bir sınavdır.

“Dinleme- Anlama”, “Konuşma” ve “Okuma” olmak üzere, üç bölümden oluşan sınavın süresi yaklaşık olarak 3.5 saattir. Hazırlık programından muaf olmak isteyen öğrencilerin, EPE Sınavından en az 65 puan almaları gerekmektedir. EPE’de başarılı olamayan öğrenciler, ELS programına başlarlar.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, TED Üniversitesi “English Proficiency Exam (EPE)” kursu dahilindeki öğrencileri, EPE yeterlilik sınavının ölçtüğü dinleme, konuşma ve okuma becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler