KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilere, her yeni eğitim-öğretim yılının başında “Düzey Belirleme Sınavı” yapılmaktadır.


“Düzey Belirleme Sınavı” iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamda; çoktan seçmeli sorular yer almaktadır. Bu sınav sonucuna göre, dil düzeyleri “Orta” ve “Orta-üstü” olarak belirlenen öğrenciler ikinci aşama sınavına alınırlar. Bu sınavda, öğrencilerin başarılı sayılması için; % 30 yabancı dille öğretim yapılan lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin 100 üzerinden en az 60 puan almaları ve tamamen yabancı dille öğretim yapılan lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin 100 üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir. Sınavda başarılı olan öğrenciler “Hazırlık Eğitimi”nden muaf olurlar.


TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu; “Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu” dahilindeki öğrencileri, sınavın ihtiyaçlarına yönelik özel bir programla hazırlamaktadır ve sınavda başarıyı garantilemektedir. Böylece öğrenciler, nitelikli bir yabancı dil eğitimi almış olarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler