KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

THK Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

THK Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı , iki aşamalı bir sınavdır ve ön eleme sınavı olarak değerlendirilen ilk aşama Eylül ayında yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenmektedir.

THK Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı”; karşılıklı konuşma bölümü, bireysel bölüm, grup çalışması ve 3 yönlü tartışma bölümü olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

Birinci aşama olan ön eleme sınavı; 125 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Bu sınav, “Dilin Kullanımı” ve “Kelime Bilgisi”, “Okuduğunu Anlama ve Dinleme” olmak üzere 3 ayrı kısımdan oluşmaktadır.

Ön eleme sınavını geçen öğrenciler, konuşma ve yazma sınavına girmeye hak kazanırlar. Ön eleme sınavından, 70 puanın altında alan öğrenciler hazırlık sınıfına başlarlar.

İkinci aşama; 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan “Dil Bilgisi Bölümü”, metinlerden oluşan “Okuma Bölümü” ve kısa diyaloglar ile uzun konuşmaların yer aldığı “Dinleme Bölümü” olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca; “Yazma Bölümü” ile öğrencilerden 275-300 kelime arasında bir kompozisyon yazmaları istenmektedir.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu; THK Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, çok aşamalı ve öğrencilerin yabancı dil yetkinliğini detaylı olarak ölçen bu zorlu sınavda başarılı olmaları için, THK Üniversitesi yeterlilik sınavının ölçtüğü dinleme, konuşma ve okuma becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler