KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Çankaya Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için her yıl Eylül ayında gerçekleştirilmektedir.

Çankaya Üniversitesi hazırlık atlama sınavı; 25 puanlık listening (dinleme), 35 puanlık reading (okuma, okuduğunu anlama) ve 20 puanlık writing (yazma) olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.


Çankaya Üniversitesi “İngilizce Yeterlik ve Düzey Belirleme Sınavı” sonunda, öğrencilerin başarılı sayılmaları için 100 üzerinden en az 60 puan almaları gerekmektedir. (İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencileri için en az 70 puan gerekmektedir.) Bu sınavda başarılı olan öğrenciler, kayıtlı oldukları fakülte programlarına devam etme hakkına sahip olurlar.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, Çankaya Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, Çankaya Üniversitesi’nin ölçtüğü dinleme, okuduğunu anlama ve yazma becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilere yeterliliklerine ve ihtiyaca göre özel ders de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler