KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

ODTÜ “İngilizce Yeterlilik Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için iki aşamalı olarak düzenlemektedir.

Sınavın ilk aşaması; çoktan seçmeli 82 sorudan oluşmaktadır ve 3 bölümde gerçekleşmektedir. Dinleme- Anlama (30 soru / 30 puan), Detaylı Okuma (32 soru / 24 puan) ve Kelime Bilgisi (20 soru / 10 puan) olmak üzere, üç ayrı alanda seviye belirlemesi yapılmaktadır. Bu bölümün süresi, yaklaşık olarak 120 dakikadır.

Sınavın ikinci aşaması; açık uçlu, 6 puanlık, 10 puanlık ve 20 puanlık üç ayrı performans bölümünden oluşmaktadır. 8 soru sorulan ikinci aşamanın süresi, 120 dakikadır.

ODTÜ Temel İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf tutulmak için öğrenciler, sınavdan en az 60 puan almalıdır. 

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, ODTÜ yeterlilik sınavının ölçtüğü dinleme, detaylı okuma, kelime bilgisi ve performans becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler