KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Yeditepe Üniversitesi “Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (Proficiency) ”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için her Eylül ayında Rektörlük tarafından belirlenen yer ve tarihte düzenlemektedir. Bu sınavdan , 100 puan üzerinden 60 puan ve üzeri alan başarılı öğrenciler, hazırlık sınıfı eğitimlerinden muaf tutularak, kayıt yaptırdıkları bölüm derslerine başlayabilmektedirler.

Yeditepe Üniversitesi “İngilizce Yeterlik Sınavı”, 4 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, öğrencilerin dil bilgisini ölçmek için 40 puanlık çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. İkinci bölüm, kelime bilgisini ölçen bölümdür ve öğrencilerin kelime bilgisi seviyelerini ölçmek için hazırlanmış toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. “Reading Comprehension” bölümünde ise; öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama yeteneklerini belirlemek için toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorular sorulmaktadır. Son bölüm olan, “Writing” bölümünde ise; öğrencilere üç konu verilir ve içinden seçecekleri bir konu hakkındaki fikirlerini yazılı olarak anlatmaları istenir. 20 puanlık bu bölümde, öğrencilerin toplamda 300 kelimelik bir kompozisyon oluşturmaları gerekmektedir.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu; Yeditepe Üniversitesi “Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (Proficiency) ”, kursu dahilindeki öğrencileri, yeterlilik sınavının ölçtüğü dinleme, detaylı okuma, kelime bilgisi ve yabancı dil becerilerinin arttırılması doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilere yeterliliklerine ve ihtiyaca göre özel ders de verilerek, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler