KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

İstanbul Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

İstanbul Teknik Üniversitesi “İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için belli periyodik zaman dilimlerinde düzenlemektedir. Ülkemizin en önemli üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi, hazırlık atlama sınavını farklı tarihlerde gerçekleştirmektedir ve sınav farklı soru tiplerinden oluşmaktadır.

120 dakikalık ilk oturum, 60 puan değerinde 45 çoktan seçmeli sorudan meydana gelmektedir. Bu oturumdan 30 puan alan öğrenciler ikinci oturuma girmeye hak kazanır.

İkinci oturum, 90 dakikadır. Bu bölümde; anlama, okuma, kavrama, dinlediğini anlama ve yazma gibi yabancı dil becerileri ölçülmektedir. İkinci sınavda en az 20 puan ve toplamda en az 60 puan alan öğrenciler hazırlık programından muaf tutulur.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, İstanbul Teknik eknik Üniversitesi “İngilizce Hazırlık Birimi Muafiyet Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, İstanbul Üniversitesi’nin ölçtüğü konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler