KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Beykent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Beykent Üniversitesi, İngilizce eğitim veren bir üniversitedir ve her akademik yıl başında öğrencilere “Yabancı Dil Muafiyet Sınavı” uygulamaktadır.

Hazırlık muafiyet sınavı; dil bilgisi, okuma, yazma ve dinleme becerilerinin ölçüldüğü 4 farklı bölümden oluşmaktadır.


İlk olarak; öğrenciler dil bilgisi sınavına girerek, yazılı sınav olmaktadırlar. Daha sonra dinleme sınavı ile kişilerin kelimeleri anlayabilme becerisine bakılmaktadır. Konuşma sınavı ile öğrencilerin İngilizce’ye ne kadar hakim olduğu test edilmektedir. Son olarak, yazma sınavı ile öğrencilerin yazma becerisine de bakılarak bu dört sınavın ortalaması alınmaktadır. Bu dört sınavın ortalaması ile bir sınav puanı oluşturulmaktadır. Hazırlık atlama sınavı sonucu, üniversitenin taban puanını geçiyor ise, öğrenci hazırlıktan muaf sayılmaktadır ve dönem derslerine direk geçiş hakkı kazanmaktadır.


TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, “Beykent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu” dahilindeki öğrencileri, sınavın ihtiyaçlarına yönelik özel bir programla hazırlamaktadır ve sınavda başarıyı garantilemektedir. Böylece öğrenciler, nitelikli bir yabancı dil eğitimi almış olarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler