KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

TOBB Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

TOBB Üniversitesi “İngilizce Düzey Belirleme Sınavı” ve “TOEFL_ITP” sınavı, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için iki aşamalı olarak düzenlemektedir. Bu sınava TOBB ETÜ’ye yeni kayıt yaptıran öğrenciler girmektedirler. Eski kayıtlı öğrenciler, doğrudan TOEFL-ITP yeterlik sınavına girmektedirler. 

İlk aşama; çoktan seçmeli 125 sorudan oluşmaktadır ve 3 bölümde gerçekleşmektedir. “Dil Bilgisi” (60 soru), “Okuma-Anlama” (40 soru) ve “Dinleme - Anlama” (25 soru) olmak üzere, üç ayrı alanda seviye belirlemesi yapılır. Bu sınavın tüm bölümlerinden başarılı olan öğrenciler, sınavın ikinci aşamasında TOEFL-ITP yeterlilik sınavına girerler.

Sınavın ikinci aşaması da, 3 ayrı bölümden oluşmaktadır. “Dil Bilgisi” ve “Sözcük Dağarcığı” (40 soru), “Okuma-Kavrama” (50 soru) ve “Dinleme - Kavrama” (50 soru) olmak üzere, toplamda 140 soru sorulmaktadır.

Yeterlik sınavında (TOEFL-ITP) 500 ve üstü puan alıp başarılı olan öğrenciler(İng. Dil. ve Ed.: 550), lisans programlarına kayıt yaptırabilmektedirler.

TOBB Üniversitesi Temel İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olmak isteyen öğrencilerin, oldukça donanımlı bilgi birikimine sahip olması zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Vakit kaybetmeden lisans eğitimine başlamak isteyen öğrenciler için, telafisi olmayan bu sınavın her iki aşamasında da başarılı olmak zorunluluktur.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu; TOBB Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, TOBB Üniversitesi yeterlilik sınavının ölçtüğü dinleme, detaylı okuma, kelime bilgisi ve yabancı dil becerilerinin arttırılması doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilere yeterliliklerine ve ihtiyaca göre özel ders de verilerek, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler