KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

İstanbul Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

İstanbul Üniversitesi “İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için düzenlemektedir. Ülkemizin, en önemli üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Üniversitesi, hazırlık atlama sınavını farklı tarihlerde gerçekleştirmektedir ve sınav farklı soru tiplerinden oluşmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavları; tüm hazırlık sınıfı öğrencileri için geçerli olmakla birlikte, daha önce başarısız olmuş diğer öğrenciler için de düzenlenmektedir. Bununla birlikte, üniversite ile ilişiğini kesmiş olan diğer öğrencilerde, hazırlık atlama sınavına girilebilmektedirler.

İstanbul Üniversitesi “İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı”nda “Grammar, Writing, Reading, Speaking” becerileri ölçülmektedir.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, İstanbul Üniversitesi “İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, İstanbul Üniversitesi’nin ölçtüğü konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler