KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Ufuk Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için her Eylül ayında Rektörlük tarafından belirlenen yer ve tarihte düzenlemektedir. Bu sınavdan, 100 puan üzerinden 60 puan ve üzeri alan başarılı öğrenciler, hazırlık sınıfı eğitimlerinden muaf tutularak, kayıt yaptırdıkları lisans programlarına başlayabilmektedirler.

Ufuk Üniversitesi “İngilizce Yeterlik Sınavı” tek oturumdan oluşmaktadır. Bu oturumda öğrencilere, 80 adet çoktan seçmeli soru yöneltilmektedir ve sınav süresi 150 dakikadır. Çoktan seçmeli sorular; öğrencilerin İngilizce “Dil Bilgisi”, “Kelime Bilgisi”, “Okuduğunu Anlama” gibi yetkinliklerini ölçmek üzere hazırlanmıştır.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu; Ufuk Üniversitesi “İngilizce Yeterlilik Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, örnek hazırlık atlama sınav soruları incelemeleri, test çözümleri, okuma bilgisi geliştirme gibi bölümlerden oluşan ders içerikleri ile sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler