KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Bahçeşehir Üniversitesi “İngilizce Seviye Belirleme Sınavı” ve “İngilizce Yeterlilik Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için her yıl Eylül ayında iki aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

“Seviye Belirleme Sınavı”ndan %60 oranında başarılı olan öğrenciler, “İngilizce Yeterlilik Sınavı”na girmeye hak kazanmaktadırlar. Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Yazılı aşama, 3,5 saatte; sözlü sınav ise 4 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Sözlü sınavda, her öğrenciden 15 dakika içinde kendisini İngilizce olarak sözlü şekilde ifade etmesi beklenmektedir. Sınavın yazılı aşaması, öğrencinin “Okuma, Dinleme, Dil Bilgisi, Kelime Bilgisi, Yazma” yetkinliklerini ölçmektedir.

Öğrencilerin, “Hazırlık Programı”ndan muaf olabilmeleri için; “İngilizce Yeterlik Sınavı”nda başarılı olduktan sonra, “Yeterlik Sınavı”ndan da en az %60 puanlık başarı göstermeleri gerekmektedir.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu; Bahçeşehir Üniversitesi “İngilizce Yeterlik Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ölçtüğü okuma, dil bilgisi, kelime bilgisi, dinleme ve yazma becerileri doğrultusunda geliştirerek, sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyacına göre özel ders de verilerek, öğrencilerini hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlama imkanı elde etmiş olurlar.

Diğer Üniversiteler