KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

“Başkent Üniversitesi Proficiency Sınavı”, 100 soruluk testten oluşan tek aşamalı bir sınavdır. Sınav; Başkent Üniversitesi hazırlık sınıflarında verilmekte olan eğitim sonunda bitirme sınavı olarak uygulanmaktadır.

Hazırlık muafiyet sınavı; üniversiteyi yeni kazanmış öğrenciler için okullar açılmadan 10 gün önce yapılmaktadır. Üniversitenin öğrencisi olup, hazırlığı geçememiş kişiler için ise; bu sınav hem sene başında hem de sene sonunda olmak üzere her yıl yapılmaktadır.


Grammar (Dil Bilgisi) bölümünden 40 soru, Reading (Okuma) bölümünden 40 soru ve Vocabulary (Kelime Bilgisi) bölümünden 20 soru içeren sınavda, öğrencilerin başarılı sayılmaları için taban başarı notu 100 üzerinden 60 puandır.


TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, “Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu” dahilindeki öğrencileri, sınavın ihtiyaçlarına yönelik özel bir programla hazırlamaktadır ve sınavda başarıyı garantilemektedir. Böylece öğrenciler, nitelikli bir yabancı dil eğitimi almış olarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler