KURSLAR
Menü
Sosyal Medya

Gazi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kapsamı

Gazi Üniversitesi “Zorunlu Yabancı Dil Eğitimi Yeterlik Sınavı”, hazırlık derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için her yıl Eylül ayında “Yabancı Diller Yüksek Okulu” tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gazi Üniversitesi hazırlık atlama sınavı, iki aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Birinci aşamadan 59,5 ve üstü puan alan öğrenciler, sınavın ikinci aşamasına girmeye hak kazanmaktadırlar.

Sınavın ikinci aşaması; Listening (dinlediğini anlama) ve Writing (Yazma) bölümlerinden oluşmaktadır. Bu aşamada, öğrencilerin 59.5 ve üzeri bir puan alması gerekmektedir.

Yeterlik sınavında birinci aşamada başarılı olup, ikinci aşamada da 59,5 ve üzeri puan alan öğrenciler, sınavda başarılı sayılmaktadırlar ve hazırlık programından muaf tutulurak, kendi bölümlerinde eğitime başlamaktadırlar.

TAD Bahçelievler Yabancı Dil Okulu, Gazi Üniversitesi “Zorunlu Yabancı Dil Eğitimi Yeterlik Sınavı” kursu dahilindeki öğrencileri, Gazi Üniversitesi’nin ölçtüğü dinleme ve yazma becerileri doğrultusunda sınava hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için; öğrencilerin yeterliliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kurs sonunda öğrenciler, nitelikli bir İngilizce eğitimi almış olurlar ve sınavda başarı sağlayarak, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Diğer Üniversiteler